Kadence WooCommerce Email Designer - en to it_IT translation catalogue (66 entries)

en: Export
it_IT: Esporta

en: Import
it_IT: Importa

en: Title
it_IT: Titolo

en: None
it_IT: Nessuno

en: Save
it_IT: Salva

en: Reset
it_IT: Azzera

en: Addresses
it_IT: Indirizzi

en: Footer text
it_IT: Testo del footer

en: Recipient(s)
it_IT: Destinatario(i)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
it_IT: Inserisci i destinatari (separati con una virgola) per questa email. Predefinito %s.

en: Full refund subject
it_IT: Oggetto rimborsato completamente

en: Partial refund subject
it_IT: Oggetto rimborsato parzialmente

en: Background color
it_IT: Colore sfondo

en: Show
it_IT: Mostra

en: New customer order
it_IT: Nuovo ordine cliente

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
it_IT: [{site_title}] Ordine da nuovo cliente ({order_number}) - {order_date}

en: Thank you for your order
it_IT: Grazie per il tuo ordine

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
it_IT: La tua ricevuta da {site_title} per l'ordine del {order_date}

en: Your order is complete
it_IT: Il tuo ordine è stato portato a termine

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
it_IT: Il tuo ordine da {site_title} del {order_date} è stato completato

en: Invoice for order {order_number}
it_IT: Fattura per l'ordine {order_number}

en: Cancelled order
it_IT: Ordine cancellato

en: Order {order_number} details
it_IT: Dettagli ordine {order_number}

en: Your order has been partially refunded
it_IT: Il tuo ordine &egrave; stato rimborsato parzialmente

en: Your order details
it_IT: Dettagli del tuo ordine

en: Failed order
it_IT: Ordine fallito

en: Welcome to {site_title}
it_IT: Benvenuto in {site_title}

en: A note has been added to your order
it_IT: Una nota è stata aggiunta al tuo ordine

en: Password reset instructions
it_IT: Istruzioni per reimpostare la password

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
it_IT: [{site_title}] Ordine cancellato ({order_number})

en: Your {site_title} order from {order_date} has been refunded
it_IT: Il tuo ordine su {site_title} del {order_date} &egrave; stato rimborsato

en: Your {site_title} order from {order_date} has been partially refunded
it_IT: Il tuo ordine su {site_title} del {order_date} &egrave; stato rimborsato parzialmente

en: Your {site_title} order from {order_date}
it_IT: Il tuo ordine da {site_title} del {order_date}

en: [{site_title}] Failed order ({order_number})
it_IT: [{site_title}] Ordine fallito ({order_number})

en: Your account on {site_title}
it_IT: Il tuo account su {site_title}

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
it_IT: Nota aggiunta al tuo ordine da {site_title} del {order_date}

en: Password reset for {site_title}
it_IT: Reset della password per {site_title}

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
it_IT: Il tuo ordine è stato ricevuto ed è in stato di preparazione. Qui sotto puoi trovare i dettagli del tuo ordine:

en: Your order is on-hold until we confirm payment has been received. Your order details are shown below for your reference:
it_IT: Il tuo ordine rimarrà in attesa fino alla conferma di ricezione del pagamento. I dettagli del tuo ordine sono mostrati sotto per tua informazione.

en: Hello, a note has just been added to your order:
it_IT: Ciao, è stata aggiunta una nota al tuo ordine:

en: Left
it_IT: Sinistra

en: Right
it_IT: Destra

en: Pay for this order
it_IT: Paga per questo ordine

en: Guest
it_IT: Ospite

en: Email Customizer
it_IT: Personalizza email

en: Product
it_IT: Prodotto

en: Quantity
it_IT: Quantità

en: Email:
it_IT: Indirizzo email:

en: Billing Address
it_IT: Indirizzo di fatturazione

en: Shipping Address
it_IT: Indirizzo di spedizione

en: Your password has been automatically generated: %s
it_IT: La tua password è stata generata automaticamente: %s

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
it_IT: Puoi accedere al tuo account per vedere gli ordini e cambiare la password da qui: %s.

en: For your reference, your order details are shown below.
it_IT: Qui sotto sono mostrati i dettagli del tuo ordine perchè tu possa consultarli.

en: Click here to reset your password
it_IT: Clicca qui per reimpostare la tua password

en: Billing address
it_IT: Indirizzo di fatturazione

en: Shipping address
it_IT: Indirizzo di spedizione

en: Customer details
it_IT: Dettagli cliente

en: Downloads
it_IT: Download

en: Never
it_IT: Mai

en: Price
it_IT: Prezzo

en: Order Details
it_IT: Dettagli ordine

note: translators: %s: Order ID.
en: Order number: %s
it_IT: Numero ordine: %s

en: Order date:
it_IT: Data ordine:

note: translators: %s: Order ID.
en: Order #%s
it_IT: Ordine #%s

en: Note:
it_IT: Nota:

en: Subscription Information:
it_IT: Informazioni aggiuntive
